بهترین پارچه لباس کار چیست؟

بهترین پارچه لباس کار چیست؟
برای این که لباس کار از استحکام کافی برخوردار باشد، باید تراکم و بافت پارچه زیاد باشد و در دوخت آن از نخ محکم استفاده شود. بنابراین انتخاب پارچه مناسب مهمترین عامل برای تولید لباس کار است. در هر نوعی از لباس کار، از پارچه های مختلفی استفاده می شود که میبایست به دقت انتخاب و همچنین از پارچه ای با کیفیت درجه یک استفاده شود.

انواع پارچه برای تولید لباس کار:

پارچه ترگال
از پارچه ترگال در تولید مانتو زنانه، روپوش پزشکی، روپوش آزمایشگاهی، روپوش کارگاهی، لباس کار رستوران و یونیفرم مدارس استفاده می شود که برای فصل تابستان مناسب است. پارچه ترگال نیز بسیار شبیه پارچه تترون بوده و تنها تفاوت آنها در ضخامت بیشتر پارچه ترگال است. ترگال از ویسکوز و پلی استر تهیه و تولید می‌شود.

پارچه فاستونی
از پارچه فاستونی برای تولید شلوار مردانه و پیراهن اداری حراست استفاده می شود که جنس سبک وزن آن برای تابستان و سنگین آن برای فصل زمستان مناسب می باشد.

پارچه تترون
از پارچه تترون برای تولید پیراهن اداری، روپوش پزشکی و رستورانی استفاده می شود. این نوع پارچه نسبت به سایر پارچه‌ها از ضخامت کمتری برخوردار بوده و کیفیت و تنوع بسیار زیادی از این پارچه وجود دارد

پارچه کجراه فلامنت
پارچه کجراه فلامنت از رایج ترین و محبوب‌ترین انواع پارچه لباس کار است و درصد زیادی از کارخانجات و شرکتها لباسهای خود را از این پارچه تولید میکنند. این پارچه از مقاومت خوبی برخوردار است.

پارچه کتان
پارچه کتان مقاوم‌ترین نوع پارچه است. به همین دلیل برای تولید لباس کار مشاغل جوشکاری، شرکت های برقی و کارهای سنگین از این پارچه استفاده می شود. این نوع پارچه به سه دسته 30 درصد پنبه، 70 درصد پنبه و 100 درصد پنبه تقسیم می‌شود.

پارچه لی پنبه ای
پارچه جین که در اصطلاح عامیانه زبان فارسی به آن پارچه لی نیز می گویند، از نوعی پارچه کتان با بافت‌های راه راه و بسیار ضخیم تولید می شود. پارچه های لی ساده یا پنبه ای بسیار محبوب معدن ها، ادارات برق و یا اداره گاز است. لی پنبه ای یک پارچه بسیار مقاوم در برابر پارگی یا خطرات احتمالی برای کارکنان است.

پارچه جودون
حتما در بازار پوشاک نام جنس جودون، تیشرت جودون یا پارچه جودون را شنیده اید. جنس جودون با توجه به نوع بافت، ضخیم تر از پارچه یکرو پنبه است و در واقع به خاطر نوع بافت است که چنین اسمی دارد. نخ های متنوعی را برای تهیه پارچه جنس جودون می توان به کار برد. اغلب از نخ پنبه برای بافت این پارچه استفاده می شود. یکی از رایج ترین و البته پر استقبال ترین انواع تیشرت موجود در بازار، تیشرت جودون است.
انواع تیشرت کار سه دکمه در طرح و رنگهای متنوع در بازار موجود است که با پارچه جودون تهیه شده اند. انواع مختلفی از پارچه جودون وجود دارد. مهم ترین و پرکاربردترین آنها جودون پلی استر، جودون پنبه و جودون لاکرا است.
خود پارچه جودون در دسته بندی پارچه های تریکو قرار دارد و البته معروفترین دسته از پارچه تریکو است. در تیشرت جودونی که بعنوان لباس کار مورد استفاده قرار می‌گیرد، نسبت پلی استر به کتان درصد بیشتری دارد و بالعکس، تیشرت جودونی که برای استفاده اسپرت و کژوال مورد استفاده قرار می‌گیرد درصد کتان (پنبه) بیشتری نسبت به پلی استر دارد.

 

رنگ پارچه
رنگ لباس کار بسیار اهمیت دارد و باید با توجه به رنگ سازمانی، سرد یا گرم بودن محیط و حتی جنسیت و رده های شغلی انتخاب میشود که در قالب کالیته های آماده توسط مجموعه یونی پوش طراحی شده که مشتریان به راحتی و با تنوع زیاد بتوانند انتخاب رنگ پارچه را بر اساس موارد فوق انجام دهند.

لباس کار اداری

تولید انواع پیراهن مردانه اداری و شلوار مردانه فاستونی

لباس کار مهندسی

تولید انواع لباس و شلوار کار مهندسی با پارچه های مختلف و طراحی اختصاصی

لباس کار رستوران

تولید انواع پیراهن و شلوار کار رستورانی بهمراه کلاه آشپزی و پیش بند

کاپشن کار مهندسی

تولید انواع کاپشن کار مهندسی ضد آب مناسب خط تولید و پرسنل حمل و نقل

همراه با بهترین ها

تولید کننده لباس کار بزرگترین کسب و کارهای ایرانی